serwis napędza dlugi.info
rejestracja

logowanie

Zalogowanie oznacza akceptację Regulaminu w aktualnym brzmieniu.

WspółpracujemyFirma rekomendowana przez Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami

Jak zgłosić dłużnika do BIG?

Każdego dłużnika, którego dług został wystawiony na sprzedaż na portalu dlugi.info, można zgłosić do Biura Informacji Gospodarczej. Obsługą zgłoszenia (przekazanego poprzez portal bezpłatnie) zajmie się wybrana firma windykacyjna, rekomendowana przez Polski Związek Windykacji, która przeprowadzi wszystkie formalności. Takie zgłoszenie nie blokuje możliwości dalszej współpracy z dłużnikiem i podejmowania innych działań w celu odzyskania należności, ale ma znaczący wpływ na zachowanie się i możliwości działania dłużnika.
Zgłoszenia można dokonać poprzez buton „Zgłoś dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej” umieszczony na stronie głównej, w lewej części portalu:

Należy wybrać:

  • czy wskazać wierzytelność, wcześniej wystawioną na portalu na sprzedaż, którą chcemy zgłosić do Biura Informacji Gospodarczej
  • czy wskazać, spośród wcześniej wystawionych na portalu te, które chcemy zgłosić do Biura Informacji Gospodarczej.

Do BIG, poprzez portal możesz zgłaszać wierzytelności i dane dłużników, którzy są przedsiębiorcami. Wierzytelność musi być na kwotę powyżej 500 zł, a od terminu zapłaty minęło co najmniej 60 dni.

Wystawienie nowej wierzytelności odbywa się poprzez standardowy formularz wystawiania wierzytelności na sprzedaż:

Jeśli chcemy zgłosić dłużnika i związaną z nim wierzytelność spośród wcześniej wystawionych na portalu, w zakładce Moje konto » Wystawione wierzytelności należy zaznaczyć pozycje do zgłoszenia i użyć przycisk pod tabelą Zgłoś do BIG lub z opcji wybrać możliwe działanie:

Następnie pokaże się mapka Polski z aktualnie współpracującymi firmami, które za Ciebie przeprowadzą proces zgłaszania dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej. Należy wybrać firmę i potwierdzić zgłoszenia dłużnika do BIG wybierając przycisk Zgłaszam.

Wierzytelność i dane dłużnika zostały przekazane do wybranej firmy z Polskiego Związku Windykacji. Przedstawiciel firmy po weryfikacji danych przedstawi szczegóły oferty. O zmianach statusu zgłoszenia będziesz informowany mailem. Lista wierzytelności i dłużników, które zostały przekazane do zgłoszenia do BIG, dostępna jest w zakładce Moje konto » Zgłoszone do BIG:

Kontakt

Firma Consultingowa MTM

ul. Fordońska 393
85-766 Bydgoszcz

tel. 52 342 99 89
tel./fax 52 371 79 08